بسم الله الرحمن الرحیم

تولید دانش بومی کارآمد و به روز متناسب با نیاز جامعه اسلامی ، مستلزم پژوهش است و همین امر برای دانشگاه علامه طباطبائی که دانشگاه تخصصی سطح یک کشور در زمینه علوم انسانی است فرض ایجاد پژوهشکده تحول علوم انسانی را ایجاب نمود که با تاییدات خداوند متعال و توجهات حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف این پژوهشکده در آبان­ماه 1396 توسط ریاست محترم دانشگاه علامه طباطبائی جناب آقای دکتر سلیمی و همچنین رئیس محترم شورای تحول و ارتقای علوم انسانی جناب آقای دکتر حداد عادل افتتاح گردید.

یکی از وظایف اصلی این پژوهشکده بسترسازی جهت تولید محتوای علوم انسانی متناسب با نیاز و زیست بوم جامعه اسلامی ایرانی است و در جهت اجرای این امر خطیر برگزاری کارگاه­های آموزشی در حوزه مطالعات علوم انسانی با رویکرد تحولی در دستور کار پژوهشکده تحول علوم انسانی قرار گرفته و مقرر گردید شش کارگاه با حضور استادان برجسته در حوزه های حقوق، روانشناسی،علوم اجتماعی، مدیریت، اقتصاد و علوم تربیتی در اسفندماه سال 1396 برای استادان و دانشجویان برتر تحصیلات تکمیلی دانشگاههای سراسر کشور برگزار گردد.

هدف از برگزاری این کارگاه­ها نیز آشنایی افراد متعهد ودلسوز کشور با نیازها، مفاهیم و روش­های پژوهش در حوزه علوم انسانی متناسب با معیارهای کارآمدی، روز آمدی، بومی سازی و اسلامی سازی است تا از طریق ایجاد شبکه­ ای منسجم امکان انجام پژوهش­های تحول علوم انسانی در قالب پایانامه ­های تحصیلات تکمیلی و طرح­های پژوهشی و تولید محتوای درسی در قالب کتب مورد نیاز فراهم گردد.

امید است با استقبال دانشجویان و استادان بزرگوار و حضور مجدانه و متعهدانه این عزیزان در مجموعه این کارگاهها، امکان دستیابی به اهداف تعیین شده و موجبات بسترسازی اولیه و شبکه سازی در زمینه تحول علوم انسانی در جامعه دانشگاهی کشور مهیا شود. انشاءالله

دکتر سید مجتبی محمودزاده

سرپرست پژوهشکده تحول علوم انسانی

و دبیر کارگاههای زمستانی مطالعات علوم انسانی